Produkcja elementów giętych

spawalnictwo, spawalnictwo łódź, usługi spawalnicze, spawanie, spawanie usługi, firma spawalnicza, inżynieria mechaniczna, mig/mag, gmaw, mag 135, tig, gtaw, tig 141, spawanie elektryczne, konstrukcje stalowe, spawanie łukowe, obróbka mechaniczna, gięcie blach, kształtowniki, osłony, elementy dekoracyjne, skrzynki, elementy maszyn, projektowanie, prototypowanie, modelowanie, wykonanie dokumentacji, cięcie metali, plazma, cięcie plazmą, obróbka metali, cięcie stali, cięcie aluminium, ukosowanie, ploter cnc, żłobienie, łuk elektryczny, gaz plazmowy, maszyna cnc, usługi projektowania, naprawa, odtwarzanie, produkcja

Zajmujemy się produkcją elementów giętych. Działamy w oparciu o dwa schematy – albo opieramy się o dokumentację dostarczoną przez naszych klientów, albo też kompleksowo realizujemy zlecenie, włączając w to proces projektowania. Elementy gięte, które produkujemy, doskonale sprawdzają się w rozmaitych zastosowaniach. W naszej ofercie znajdą Państwo:

 

  • profile i kształtowniki gięte
  • elementy okuć budowlanych
  • osłony
  • elementy dekoracyjne
  • skrzynki
  • elementy maszyn

Warto podkreślić, że produkcja elementów giętych odbywa się w oparciu o specjalistyczne zaplecze maszynowe. Tylko dzięki wysokiej precyzji urządzeń oraz należytym kwalifikacjom operatorów można uzyskać zadowalające efekty

Gięcie blach

Proces gięcia blach dokonywany jest z użyciem hydraulicznej pracy krawędziowej. To precyzyjne urządzenie, które z łatwością zagina elementy o długości nawet 2500 mm. Warto dodać, że blacha gięta jest pod naciskiem 80 ton. Krawędziarki CNC to urządzenia zapewniające wysoką precyzję prac oraz ich powtarzalność w oparciu o jasno zdefiniowane parametry. Prasy sterowane numerycznie wyginają blachę po dowolnym kątem, ale oferują też inne działania, by wspomnieć zagniatanie i karbowanie powierzchni. Szeroki zasób funkcjonalności, jaki dostarczają maszyny do gięcia blachy, możliwy jest dzięki odpowiedniemu zestawowi matryc oraz stempli.

Należy podkreślić, że gięcie blach jest procesem dość złożonym i w istocie dzieli się na trzy etapy. W pierwszym rzędzie materiał poddawany jest gięciu sprężystemu, później plastycznemu, na samym zaś końcu blacha zostaje dotłoczona. Blachy cienkie poddawane są obróbce na zimno, natomiast materiał o większej grubości musi zostać uprzednio podgrzany. Dodajmy tylko, że oprócz gięcia blachy oferujemy również inne usługi świadczone w oparciu o maszyny CNC.

Proc. Posiadamy bogaty magazyn narzędzi gnących pozwalający na gięcie skomplikowanych elementów. Jako uzupełnienie usługi gięcia, zachęcamy do skorzystania także z naszych pozostały usług takich jak usługi spawalnicze, czy cięcie plazmą.